İnşaat

2004 yılında kurulan Alpkar Konut İmar İnşaat Taahhüt Madencilik Sanayi ve Ticaret A.Ş. ve 2009 yılında kurulan Baturay Proje İnşaat Taahhüt Sanayi ve Ticaret A.Ş. ile inşaat sektöründe alt yapı ve üst yapı işlerinde faaliyetlerini sürdürmektedir.

Alt yapı işleri olarak; baraj ve gölet projeleri, hidroelektrik santral (HES) tesisleri, liman ve deniz yapıları, karayolu, köprü ve kavşak projeleri, demiryolu projeleri, tünel ve derivasyon sistemleri projeleri, dekapaj işleri, sulama, kanalizasyon, içme suyu ve arıtma tesisleri ile su isale hatları projeleri, elektromekanik ve sinyalizasyon, trafo merkezleri, fiber optik hatlar, yer altı elektrik hatları, projelerinin yapımını gerçekleştirmektedir.

Üst yapı işleri olarak ise; yüksek katlı bina, toplu konut, iş merkezi, hastane, okul kompleksleri ve lüks konut projeleri gerçekleştirmektedir.

Şirketler, gerçekleştirdiği projelerden aldığı güç ve sahip olduğu nitelikli işgücü ve geniş makine parkı ile   gerek taahhüt işlerinde, gerekse konut inşası alanında yeni ve yüksek  prestijli projelerle büyümeyi ve Türkiye’nin önde gelen inşaat şirketleri arasında yer almayı hedeflemektedir.

FAALİYET ALANLARIMIZ