Hakkımızda

Detaş Sac Profil Demir Çelik Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Şirket ortaklarından Melih KARABACAK ve Hakan KARABACAK’ın Demir Çelik sektöründeki 1990’lı yıllarda başlayan ticari faaliyetleri, 2000 yılında DETAŞ Sac Anonim Şirketi kurulması ile kurumsal bir yapıya kavuşmuştur. Firma, inşaat demiri, çelik hasır, profil, boru ve sac grubundan oluşan geniş ürün yelpazesi ve güçlü dağıtım filosu ile faaliyetlerini sürdürmektedir.

Firmanın; Ankara ve Hatay-Payas’da satış depoları, Karabük, İzmir-Aliağa ve Osmaniye’de çelik hasır fabrika ve satış depoları ve Kocaeli Dilovası OSB’nde çelik servis merkezi ve satış deposu bulunmaktadır. Yaklaşık 23 yıllık tecrübesi ile firma sektörün öncü şirketlerinden birisi haline gelmiştir. Firma, 40 çekici ve diğer çözüm ortaklarından oluşan güçlü dağıtım filosu ile lojistik sektöründe etkin bir rol oynamaktadır.

Alpkar Konut İmar İnşaat Taahhüt Maden Sanayi Ticaret A.Ş.

Detaş Şirketler Grubu’nun lokomotifi olan demir çelik sektörünün yanı sıra faaliyet gösterdiği sektörlerden bir diğeri de inşaat-taahhüttür. 2004 yılında kurulan Alpkar Konut İmar İnşaat Taahhüt Madencilik Sanayi ve Ticaret A.Ş. (Sermayesi: 50.000.000 TL) ve 2009 yılında Karabacak kardeşler olarak kurulan, Nisan 2016’dan itibaren ise Baturay proje inşaat taahhüt sanayi ve ticaret A. Ş.(Sermayesi: 5.000.000 TL) olarak yeni unvanı ile devam eden iki firma ile inşaat sektöründe faaliyet göstermektedir. Söz konusu taahhüt firmaları ile baraj, hidroelektrik santral tesisleri, liman ve deniz yapıları, karayolu ve köprüler, sulama tesisleri, kanalizasyon tesisleri, içme suyu ve arıtma tesisleri, su isale hatları, tünel ve derivasyon sistemleri, trafo merkezleri, fiber optik hatlar, kamu binaları, konut ve sosyal tesis inşaatları yapmaktadır. Taahhüt grubu bünyemizde ayrıca; Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğü’nün “Emet Bor İşletme Müdürlüğü Espey Açık Ocağı – 25.850.000 Ton Dekapaj İşi” ve her türlü cebri boru, hidromekanik malzemeler ile çelik konstrüksiyon imalatı ve montajını yapabilme kabiliyeti ile de bugüne kadar 48.000.000 TL’lık birçok projeyi başarı ile ve sözleşme süresinden önce sonuçlandırmıştır.