Detaş Konut İmar İnşaat Taah. Mad. San. ve Tic. A.Ş.

DETAŞ KONUT İMAR İNŞ.TAAH.MAD.SAN.TİC.A.Ş.

 

EDERAY İNŞAAT TAAH.SAN VE TİC.A.Ş.

 

Detaş Şirketler Grubu’nun lokomotifi olan demir çelik sektörünün yanı sıra faaliyet gösterdiği sektörlerden bir diğeri de inşaat-taahhüttür. 2004 yılında kurulan Detaş Konut İmar İnş.Taah.Mad.San.Tic.A.Ş. (Sermayesi: 30 Milyon TL) ve 2009 yılında Karabacak Kardeşler olarak kurulan, Nisan 2016’dan itibaren ise Ederay İnşaat Taah.San.ve Tic.A.Ş. (Sermayesi: 5 Milyon TL) olarak yeni unvanı ile devam eden 2 firma ile inşaat sektöründe faaliyet göstermektedir.

 

Söz konusu taahhüt firmaları ile; baraj, hidroelektrik santral tesisleri, liman ve deniz yapıları, karayolu, köprü ve kavşak projeleri, demiryolu projeleri, tünel ve derivasyon sistemleri projeleri, dekapaj işleri, sulama, kanalizasyon, içme suyu ve arıtma tesisleri ile su isale hatları projeleri, yüksek katlı bina, toplu konut, iş merkezi, hastane, okul kompleksleri ve lüks konut projeleri, elektromekanik ve sinyalizasyon, trafo merkezleri, fiber optik hatlar, yer altı elektrik hatları, projelerinin yapımını gerçekleştirmektedir.

 

İnşaatı tamamlanan projeler; Antalya Gündoğmuş Göleti, Detaş Enerji Üretim A.Ş.Çandır-1 HES, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Kampüs Altyapısı (DOKAP) İnşaatı, Bartın Kışla Sel Kapanı İnşaatı, Ankara Milli Botanik Bahçesi 2 .Etap İnşaatı, Ankara EGO 3.Bölge Şube Müdürlüğü Yerleşkesi Yapımı İşi, Emet Bor İşletme Müdürlüğü Espey açık ocağı 25.850.000 ton dekapaj işi ve Ede Tower konut projeleridir.

 

Hali hazırda devam eden işleri arasında; Bilecik Pazaryeri Dereköy Göleti İnşaatı, Kastamonu Araç Barajı İnşaatı, Bayburt Aydıncık Göleti İnşaatı, Denizli-Tavas Seki Göleti Rezervuar Membran Kaplaması işi, Milli Botanik Bahçesi Tamamlama işi, Sakarya İli Alternatif İçmesuyu Kaynağı ve HES İkmal İnşaatı ve Gölbaşı Turizm Meslek Lisesi ve Uygulama Otel Binası Yapım İşi ile Eskişehir merkez Gündüzler göleti inşaatı işleri bulunmaktadır.

FAALİYET ALANLARIMIZ

IMG-20170723-WA0002
default
default
DCIM100MEDIADJI_0099.JPG
d11